Geçmişten günümüze mizahî, ahlâkî, eğitici, öğretici, maddi ve manevi değerlerin koruyucu ruhu haline gelmeyi başaran evrensel insan tipinin temsilcisidir Nasreddin Hoca. O, zamanları ve mekânları aşan ünü ve temsil ettiği değerler ile örnek bir karakterin hem somut hem de soyut olan bir kahramanıdır. Nasreddin Hoca, evrensel değerin tek yürek halindeki mizahî savaşçısıdır. Ancak o, bu sevimli ve soylu savaşında tamamlayıcı unsurları ile yol almaktadır. Sözün gücünden, akıl oyunları ve güldürü unsurlarından faydalanarak istediği mesajı gerekli yere iletirken güldüren, güldürürken de düşündüren dünyaya mal olmuş bir ilim adamıdır Nasrettin Hoca.

SÖZLERİNİN ARKASINDA OLAN YÖNETİCİLERE HASRETİMİZ BİTTİ.

Siz değerli okuyucularımla tatlı bir mutluluğumu paylaşmak istedim. İşte hikayenin başlangıcı;

UTEF'in (Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu) kurucu genel başkanı sevgili eşim mütevefa M.Mete Kaçar Akşehirli idi. Akşehirli olup Nasrettin hocanın torunu olmaktan her daim gurur duyan, kendisi de bir hayli zeki ve nüktedan bir kişi idi. Bu nedenle Akşehir’in sembolü haline gelen Nasrettin hocayı temsil eden ters çalışan saat objesini resmi ziyaretlerinde de takdim ederdi. Bu saat Avrupa ülkelerinde dahi federasyonumuzu temsilen takdim edilerek bir kültür elçiliği görevi de üstlenmiştir. Yıllar içinde federasyonumuzu ve sevgili eşimi kişisel temsil eder hale gelmiştir. Ben de eşimin ebediyete irtihalinden sonra UTEF genel başkanlığımla birlikte manevi anlamı nedeniyle de bu geleneğe sahip çıkarak makam ziyaretlerinde takdim etmeye devam ettim.

Geçtiğimiz günlerde Antalya Kepez Kaymakamı Sayın Nusret Şahin’i UTEF olarak makamlarında ziyaret etmiş ve kendilerine manevi anlamından da söz ederek Nasrettin hocayı temsil eden ters çalışan saat objesini takdim etmiştim. Çalışmalarımıza ve projelerimize gösterdikleri ilgi bizleri son derece mutlu ederek onurlandırmıştır. Bu noktada;

bilirsiniz makamlara çok sayıda plaketler, ödüller, teşekkür belgeleri verilir. Neredeyse koyacak yer bulunmaz, ancak; Kepez Belediye Başkan vekili Sayın Prof. Dr. Refik Emre Altekin’in Kepez Kaymakamımız Sayın Nusret Şahin’i ziyaretleri nedeniyle sosyal medyada paylaşılan resimde gördüm ki, Nasrettin Hocayı temsil eden ters çalışan saat Kaymakamımızın makamında baş köşede duruyor. Değer vermek, değer görmek eminim ki herkesi mutlu hissettirir. İnanın heyecanım yüzümdeki gülümsemeyle birleşince gözlerim dolu dolu oldu. Çok mutlu oldum ve sizlerle duygularımı paylaşmak istedim. Çünkü biz sivil toplum kuruluşları tamamen gönüllülük esasıyla çok çalışıyoruz. Çalışmalarımızda hayırseverlerin katkıları kadar makamların da ilgi ve desteği bizler için çok önemli. Ziyaretimiz sırasında da Sayın Kaymakamımızın misafirperverlikleri bir sivil toplum kuruluşuna ilgili yaklaşımlarından ziyadesiyle memnun olmuşken, UTEF'i temsil eden objemizi baş köşede görmek beni çok çok daha mutlu etti.  

Sayın Kaymakamım Nusret ŞAHİN, biz gönüllülerin gönlünü öyle mutlu ettiniz ki, alicenap şahsınıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim.

Güldane Kaya Kaçar

UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.